• 2020_jaselka

    2020_jaselka

Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 23.09.2016 r. dzieci z Bajkowego Przedszkola włączyły się aktywnie do akcji sprzątania świata.

Korzystając z okazji nauczycielki w poszczególnych grupach opowiedziały dzieciom, co niesie za sobą zanieczyszczenie środowiska. Zaopatrzone w rękawiczki i worki ruszyły na poszukiwanie śmieci. Pod lupę wzięły przedszkolny ogród i teren wokół przedszkola. Jako pomocnicy Kubusia bohatera ogólnopolskiego programu ekologicznego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury" wspaniale wypełniły swoją misję. Wszystkie zebrane śmieci trafiły do kosza .

Dla nich to nie tylko świetna lekcja ucząca dbałości o Ziemię ale i możliwość poznania przyrody. Dzieci mogą sprzątać świat, jednocześnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Przez takie przedsięwzięcia przedszkolaki rozumieją jakie to ważne, są dumne z tego co robią. Uczą się tworzyć wokół siebie porządek i następnym razem nie wyrzucą bezmyślnie papierka na ziemię w ogrodzie, lesie czy na ulicy. To dobra okazja do zabawy, wybiegania ale też nauki.

 

zapraszamy do galerii