• 2020_jaselka

    2020_jaselka

We wtorek, 4 października, na zaproszenie Dyrektor Elżbiety Wierzyk, do Bajkowego Przedszkola przybyli niezwykli goście - Pan Paweł Błachowicz wraz z małżonką Agnieszką. Pan Paweł to osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jest autorem projektu "Jeden dzień z życia...", propagującego ideę integracji ludzi niepełnosprawnych z pełnosprawnymi poprzez bezpośrednie doświadczenie.

Pan Paweł Błachowicz, człowiek wszechstronnie wykształcony, od kilku lat jest dyrektorem Niepublicznego Przedszkola "Bystrzaki" w Bystrzycy Kłodzkiej, ma doświadczenie w pracy z dziećmi, co widoczne było w niezwykłej łatwości nawiązywania kontaktu z przedszkolakami. W zajęciach warsztatowych wzięli udział wszyscy nasi wychowankowie. Dzieci z wielką otwartością i zaciekawieniem przyjęły gościa. Pan Paweł opowiadał o swoim życiu, o ograniczeniach wynikających z niepełnosprawności, ale również o wielu możliwościach - kształcenie, uprawianie sportu, gra na instrumentach, taniec.

Przedszkolaki miały okazję sprawdzić, jak prowadzi się wózek, czy jest to trudne czy łatwe zadanie. Poznały również sprzęt niezbędny do życia osobie niepełnosprawnej. Szczególne zainteresowanie wzbudziły specjalne poduszki, które ułożone jedna na drugiej tworzyły bardzo wygodną pufę ( w młodszych grupach stały się nawet tronem, na którym każde dziecko chciało przez chwilę posiedzieć). Na zakończenie warsztatów starszaki przygotowały dla gości pamiątkowe albumy.

 

zapraszamy do galerii