• 2020_jaselka

    2020_jaselka

Zajęcie to zakończyło pierwszy cykl całorocznej serii zajęć w ramach realizacji programu Dziecięca Kraina Kreatywności, realizowanego w naszym przedszkolu.

Kosmicznym przygodom dzieci towarzyszyli również goście specjalni:  burmistrz miasta Pan Leszek Michalak i Dyrektor Bajkowego Przedszkola Pani Elżbieta Wierzyk. 

Mali uczestnicy wyprawy wykazali się wiedzą  w quizie  o planetach układu słonecznego, rozpoznawali symbole i układali planety na odpowiednich orbitach, tworzyli keplerskie obrazy za pomocą farb i słomek. Nie zabrakło kosmicznej gimnastyki inspirowanej muzyką, czerpali również złoto na planecie Kepler.

Wiele radości sprawiło dzieciom i ich rodzicom tworzenie strojów keplerskich. Nasi kreatywni rodzice i ich pociechy stworzyli oryginalne projekty, których "pozazdrościć"  mogli im profesjonalni projektanci mody. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały puzzla i literkę, gdy zebrały wszystkie kawałki, ułożyły nazwę i obrazek planety Kepler.

Na zakończenie na Tygryski czekała niespodzianka - świetlisty, kosmiczny tort. 

Po takich emocjach nasi zdobywcy kosmosu wraz z rodzicami powrócili na Ziemię i zasiedli przy słodkim poczęstunku...przecież każdy mały astronauta potrzebuje chwili relaksu...

 

zapraszamy do galerii