• 2020_jaselka

    2020_jaselka

Przybycie tak interesującego gościa wiązało się z podsumowaniem tygodniowej tematyki związanej z lasem i zwierzętami w nim występującymi. Dzieci uważnie słuchały pana leśniczego ,gdy  opowiadał o rodzajach drzew występujących w lesie i ich rozpoznawaniu. To zagadnienie było znane doskonale, szczególnie dzieciakom ze starszych grup wiekowych. Zgłaszały się do odpowiedzi wymieniając najbardziej znane w lesie drzewa. Najbardziej zainteresowały ich ciekawostki o leśnych zwierzętach oraz wyprawione skóry zwierząt, które dzieci mogły dotknąć, pogłaskać i zobaczyć, jak w rzeczywistości mogły te zwierzęta wyglądać. Z łatwością rozpoznały skóry lisa i dzika.

Trudność (oczywiście nie wszystkim dzieciom) sprawiło rozpoznanie skór: borsuka i bobra.

Było to bardzo interesujące spotkanie. Na pewno zostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

 

zapraszamy do galerii