• 2020_jaselka

    2020_jaselka

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Żarów- Leszek Michalak, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie- Elżbieta Wierzyk oraz rodzice małych Krasnalków.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny , na który składały się piosenki, wierszyki, pląsy oraz zabawy przy muzyce. Małe Krasnalki udowodniły wszystkim, że potrafią prawidłowo przechodzić przez ulicę, rozwiązywać zagadki , odróżniać prawdę od fałszu oraz nazywać niektóre owoce i warzywa. Maluszki dzielnie sprostały postawionym przed nimi zadaniom. Były szczęśliwe i z radością czekały na pasowanie. Zanim ono jednak nastąpiło, przystąpili do uroczystego ślubowania - rodzice dzieci.

Z wielkim przekonaniem zapewnili swoje pociechy, że chcą być dla nich najlepszymi rodzicami na świecie i zrobią wszystko, aby wychować je na mądrych, ciekawych świata ludzi. Była to bardzo wzruszająca chwila, nie tylko dla dzieci, ale dla nauczycieli i gości. Po ślubowaniu rodziców dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą dobrymi przedszkolakami słuchającymi swoich pań, że będą zgodnie się bawić i zjadać wszystko z talerzyka.

I wreszcie nastąpił najważniejszy moment -PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Pani dyrektor, kładąc na prawym ramieniu każdego Krasnala wielki ołówek dokonała uroczystego aktu pasowania. Po zakończeniu tej jakże ważnej ceremonii, dzieci otrzymały upominki od dyrekcji przedszkola i Pana Burmistrza. Następnie wspólnie z rodzicami udały się do swojej sali na słodki poczęstunek.

 

zapraszamy do galerii