• 2020_jaselka

    2020_jaselka

Zajęcia prowadzone przez panią Zuzannę Bogacką-Dżalik (absolwentkę ASP Wrocław) - rozpoczęły się krótką pogadanką na temat historii ceramiki oraz poznaniem materiału. Celem takich warsztatów jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej u dzieci, rozwijanie zdolności manualnych oraz ukazanie drogi, jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym, kolorowym wyrobem.

Dzieci samodzielnie, bądź z małą pomocą wykonały Anioły Bożonarodzeniowe czerpiąc radość z możliwości nadawania indywidualnych cech estetycznych oraz wielką, twórczą satysfakcję. Tego typu zajęcia są też znakomitym treningiem, który może być ważnym elementem terapii manualnej.

Gotowe prace (wysuszone i wypalone) dzieci otrzymają za około 3 tygodnie. Te warsztaty to była świetna zabawa i twórczo spędzony czas.

Chcemy jeszcze.

 

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

(Konfucjusz)

 

zapraszamy do galierii