Nasz gość spotkał się z dziećmi w każdej grupie i rozmawiał z nimi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci zarówno w przedszkolu, jak i poza nim. Pan sierżant wyjaśniał przedszkolakom, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i radził, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, a także co należy zrobić podczas spotkania z psem. Policjant tłumaczył dzieciom, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, do kogo zwracać się w razie potrzeby o pomoc. Uświadamiał także dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych.

Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji, gdy obca osoba próbuje je zaczepiać. Dzielnicowy przypomniał również  numery alarmowe oraz sposoby i sytuacje, w których należy z nich korzystać.

Temat bezpieczeństwa często jest poruszany podczas zajęć i zabaw w naszym przedszkolu, dlatego też dzieci aktywnie i spontanicznie  uczestniczyły w rozmowie z panem policjantem, chętnie dzielac się swoja wiedzą.

Na zakończenie wizyty jeszcze pamiątkowe zdjęcie i upominek od pana dzielnicowego - odblask dla każdego dziecka.

 

 zapraszamy do galerii