Pani Anna jest dogoterapeutą i fizjoterapeutą, prowadzi działalność - Dogoterapia "Pomocna łapa". Piękna czteroletnia suczka o imieniu Elza, mimo wielkich rozmiarów okazała się oazą spokoju, łagodności i cierpliwości, jest psem bardzo przyjaźnie nastawionym do dzieci.

Podczas spotkania Pani Anna wyjaśniała jaką rolę w  życiu człowieka odgrywa pies, uczyła dzieci, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z czworonogiem, podkreślała również, aby przy zwierzęciu zawsze zachować ostrożność. Dzieci uczyły się przybierania bezpiecznej pozycji w przypadku spotkania z groźnym psem. Elza zademonstrowała przedszkolakom kilka psich sztuczek i ulubionych zabaw. Każde chętne dziecko mogło dać suczce przysmak i pogłaskać ją.

Nasi wychowankowie mieli doskonałą okazję do przełamania nieśmiałości i lęku przed psem poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzęciem o łagodnym usposobieniu, dotykać i głaskać jego aksamitną sierść. Spotkanie z Elzą dostarczyło naszym przedszkolakom wiele radości i pozytywnych przeżyć, długo będą wspominać swoją "psią przyjaciółkę".

Spotkanie z Panią Anną i jej psem było możliwe dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

 

zapraszamy do galerii