To już II edycja tematyczna pt.: "Zielony teatrzyk". Naszą placówkę reprezentowała grupa 5- latków "Misie", która inscenizacją pt.: "Chrońmy przyrodę" w kategorii przedszkole zdobyła I miejsce.

25.04.2017 r. przed całą społecznością przedszkolną nasi mali aktorzy po raz drugi zaprezentowali swoje umiejętności aktorski. Przez zabawę w teatr dzieci uświadomiły swoim kolegom i koleżankom jakie zagrożenia dla naszej planety wynikają z nadmiernego zanieczyszczenia środowiska ze strony człowieka, utrwaliły zasady zachowania w lesie, uczyły podstawowych zasad recyklingu. Wymowna scenografia podkreśliła prezentowane treści ekologiczne.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie nagradzając artystów gromkimi brawami.

Na koniec przedstawiciele poszczególnych grup złożyli przyrzeczenie małego ekologa:

ZIEMIO!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

1. Papierki, butelki, puszki, stare bambosze będziemy wrzucać w odpowiednie kosze.
  2. Nie będziemy niszczyć drzew, pamiętajmy o kwiatkach, gdyż najładniej wyglądają na rabatkach.
  3. Nie będziemy łapać, żab i biedronek ani innych małych stworzonek.
  4. Będziemy prosić rodziców o wycieczki rowerowe, a nie samochodowe.
  5. Nie będziemy niszczyć ptasich gniazd, bo śpiew ptaków umila nam czas.
  6. Będziemy zbierać papiery, puszki, pudełka tekturowe, aby oszczędzać lasy sosnowe.
  7. Będziemy jeść jabłka i pić soki owocowe, bo chcemy być silni i zdrowi

PRZYRZEKAMY !!!

Marta Bukalska- koordynator programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"