Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się zwierzętom, które od pierwszej chwili wzbudzały w nich zaufanie i chęć kontaktu. Alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, są łagodnymi, ciekawskimi i inteligentnymi zwierzętami i lubią przebywać z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Nasze przedszkole odwiedzili - samiec Pedro i samiczka Abi. Zwierzęta te lubią być głaskane i przytulane, są niesamowicie delikatne i miękkie... i bardzo się starały dać naszym przedszkolakom buziaka.

 

Z racji swoich zalet i umiejętności zwierzęta te są wykorzystywane do zajęć terapeutycznych z dziećmi tzw. alpakoterapii. Pani Oliwia jest profesjonalnym terapeutą na codzień prowadzącą alpakoterapię w jednym z przedszkoli. Metoda ta wspomaga rozwój osobowości, edukacji i rehabilitacji. Dzieci mają wzmocnione poczucie własnej wartości, a dzięki obcowaniu z alpakami oswajają się z nimi i uczą się jak je traktować. Podczas spotkania P. Oliwia przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów tych zwierząt. Chętni mogli karmić alpaki ulubionymi smakołykami, głaskać je i tulić.

Szczęście i błogość na twarzach naszych przedszkolaków przytulających się do zwierząt sprawiła, że nawet tak pochmurny dzień był dniem wspaniałym i radosnym. 

Więcej informacji na temat naszych gości i alpakoterapii można uzyskać na facebooku Alpaki: >>> alpakoterapia.legnica

 

Niecodzienni goście w Przedszkolu