W podróż do krainy bajek zaprosił dzieci wesoły Tygrysek , w rolę którego wcieliła się wychowawczyni p. Mariola Król. Najmłodsze przedszkolaki kolejno poznawały  bajkowe krainy, w których spotykały postacie z bajek. Czerwony Kapturek przypomniał maluchom, jak należy się zachować w stosunku do nieznajomych. Rybak zaprosił dzieci do łowienia zaczarowanych, zagadkowych  rybek.

Calineczka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej „Żabki”. Kopciuszek poprosił maluchy o pomoc w przebraniu ziarenek (klocków). Z Piotrusiem Panem Przedszkolaki wyruszyły w podróż z piratami śpiewając szanty. Wraz z krasnoludkami dotarły do krainy Królewny Śnieżki, a później odnalazły Jasia i Małgosię oraz domek czarownicy.

 

Dzieci bawiąc się chustą animacyjną pomogły rodzeństwu wrzucić złą czarownicę do pieca. Na koniec podróży spotkały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Tygrysek obiecał, że przyjmie dzieci do grona swoich przyjaciół, jeśli pomogą mu poprawić pomieszane tytuły bajek i poprawnie odpowiedzą na kilka zagadek. 

Po zabawie z Tygryskiem dzieci wypiły czarodziejski płyn i złożyły wraz z rodzicami przysięgę.

Na zakończenie wychowawczynie zaprosiły Panią dyrektor Elżbietę Wierzyk, aby dokonała uroczystego pasowania dzieci. Każde dziecko po przekroczeniu bajkowej bramy zostało pasowane na optymistycznego przedszkolaka.  Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom Pasowania na Przedszkolaka, upominek i słodkie ” małe co nieco” od Pana Z-cy Burmistrza Grzegorza Osieckiego.

Pasowanie na przedszkolaka to ważny moment w życiu zarówno  dziecka jak i jego rodziców. Wszyscy z dumą wpatrywali się w swoje pociechy, uroczystość ta bardzo wzruszyła rodziców i sprawiła im wiele radości. Od dzisiaj wszystkie dzieci z grupy „Tygryski” są już prawdziwymi optymistycznymi przedszkolakami.

 

Pasowanie na Przedszkolaka