Maluszki prezentowały swoje umiejętności przed zaproszonymi rodzicami oraz p. dyrektor E. Wierzyk i p. burmistrzem L. Michalakiem. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, ale również rozwiązywały zadania w Stumilowym Lesie, a sam Kubuś Puchatek wręczył im medale przyjaciela Kubusia Puchatka. Do zabawy włączyli się również rodzice, którzy głośno dopingowali swoje pociechy, odśpiewali też sztandarową piosenkę o przedszkolaczku.

Uroczystość przeplatana była różnymi aktywnościami dzieci. Były zabawy naśladowcze, zagadki, działania matematyczne i manipulacyjne (także w j. angielskim). Następnie dzieci złożyły przysięgę i p. dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka przy pomocy magicznego ołówka. Także rodzice stanęli do ślubowania i w nagrodę otrzymali cukierki ze "złotymi myślami" Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Przedszkolaki natomiast otrzymały dyplomy pasowania i upominki w postaci kolorowanek oraz słodycze ufundowane przez p. burmistrza.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który pomogły zorganizować mamy przedszkolaków, piekąc pyszne ciasta. Pierwszy "poważny" występ za nami, było super!