Maluszki prezentowały swoje umiejętności przed zaproszonymi rodzicami oraz p. dyrektor E. Wierzyk i p. burmistrzem L. Michalakiem. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, ale również rozwiązywały zadania w Stumilowym Lesie, a sam Kubuś Puchatek wręczył im medale przyjaciela Kubusia Puchatka. Do zabawy włączyli się również rodzice, którzy głośno dopingowali swoje pociechy, odśpiewali też sztandarową piosenkę o przedszkolaczku.

Uroczystość przeplatana była różnymi aktywnościami dzieci. Były zabawy naśladowcze, zagadki, działania matematyczne i manipulacyjne (także w j. angielskim). Następnie dzieci złożyły przysięgę i p. dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka przy pomocy magicznego ołówka. Także rodzice stanęli do ślubowania i w nagrodę otrzymali cukierki ze "złotymi myślami" Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Przedszkolaki natomiast otrzymały dyplomy pasowania i upominki w postaci kolorowanek oraz słodycze ufundowane przez p. burmistrza.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który pomogły zorganizować mamy przedszkolaków, piekąc pyszne ciasta. Pierwszy "poważny" występ za nami, było super!

 

zapraszamy do galerii