Od kilku lat realizujemy w naszym przedszkolu projekt edukacyjny "Dziecięce uczucia tęczą malowane". W tym miesiącu kolor fioletowy symbolizował uczucie empatii. W każdej grupie dzieci oglądały film edukacyjny pt. "Empatia", rozmawiały na temat przeżyć głównego bohatera - porzuconego pieska przywiązanego do ławki. Dzieci starały się zrozumieć i wczuć się w emocje i uczucia, jakich doświadczał piesek. Empatia to głównie chęć i potrzeba niesienia pomocy.

Przedszkolaki wymyśliły sposób, w jaki mogą pomóc bezdomnym zwierzętom - będą zbierali karmę. Każda grupa przygotowała karton z nazwą swojej grupy, przeznaczony na pokarm dla zwierząt. Ozdobione kartony wystawiono w szatni przedszkolnej. Już następnego dnia pojemniki zaczęły się wypełniać karmą, przekąskami i zabawkami dla czworonogów. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym przdszkolakom i oczywiście rodzicom, którzy hojnie wspomogli naszą akcję pomocy zwierzętom. Jak zawsze nasi Bajkowicze okazali szczere i gorące serca. Wszystkie dary zostały przekazane pracownikom Schroniska dla zwierząt w Świdnicy, a nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Dobrego Serca.

Dziękujemy!

zapraszamy do galerii