Tak brzmiał fragment przedstawienia pt."Bajka o niegrzecznej żabce" zaprezentowany w dniu 19.04.2019 r. przez grupę "Misie". Dzieci 4-5 letnie wystąpiły z okazji obchodów Dnia Ziemi.

Na tle pięknej scenografii rozgrywała się cała akcja teatralna. Przedszkolaki brawurowo wcieliły się w swoje role zwracając uwagę na zagrożenia płynące ze strony człowieka na środowisko, w którym żyjemy. Piosenki o treści ekologicznej wzbogaciły całe przedsięwzięcie. Mali aktorzy z dumą schodzili ze sceny, za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami od całej społeczności przedszkolnej.

W sali czekała na nich słodka niespodzianka. Po przedstawieniu wszyscy złożyli przyrzeczenie "Kubusiowych Przyjaciół Natury". Kontynuacją obchodów Dnia Ziemi był pochód "Małych Ekologów". Przedszkolaki śpiewały piosenki o treści przyrodniczej, skandowały hasła ekologiczne. Dla podkreślenia wagi tego pochodu niosły transparenty z hasłami ekologicznymi przygotowane w poszczególnych grupach.

Mamy nadzieję, że takie działania zakrzewią w dzieciach postawy proekologiczne.

zapraszamy do galerii