Ten szczególny dzień w naszym przedszkolu przepełniony był radością, optymizmem i odświętną atmosferą. Do tego dnia przygotowania trwały kilka dni, podczas których dzieci wykonały piękne obrazy Van Gogha „Słoneczniki” oraz „Gwieździstą noc”. Mali artyści poznając życiorys sławnego malarza bardzo poważnie podeszli do malowania, które sprawiło im wielką radość i zadowolenie.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały tego ważnego dnia, „Święta”optymizmu. W czwartek, w koszulkach białych, niebieskich i żółtych (dominujące kolory na obrazach Van Gogha) dzieci dumnie przeszły przez „optymistyczną bramę” z balonów. Biletem wstępu do wspólnej zabawy był uśmiech każdego przedszkolaka. Zainspirowane radosną zabawą poszczególne grupy postanowiły stworzyć optymistyczne obrazy przy użyciu dłoni. Z tych odbitych dłoni powstały kreatywne dziecięce obrazy. Poza tym każdy przedszkolak mógł zasiąść na tronie „Optymista roku” i poczuć moc i siłę optymizmu.

Ten tron zostanie z nami jeszcze kilka dni, aby każdy optymista mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Koordynator Ogólnopolskiego Programu Optymistycze Przedszkole Mariola Król

 

zapraszamy do galerii