Miłą niespodziankę przygotował dla dzieci Klub Kreatywnych Rodziców, rodzice wystąpili w teatrzyku „Czerwony Kapturek”, była to zaskakująco nowoczesna i wesoła interpretacja znanej wszystkim dzieciom bajki. Występ naszych kreatywnych rodziców bardzo podobał się dzieciom – aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i roześmianymi buziami przedszkolaków.

Po tak wesołym wstępie nadszedł czas na prezentacje programów artystycznych dla rodziców przez poszczególne grupy przedszkolne.
Sala i ogród przedszkolny rozbrzmiewał poezją i muzyką, nie zabrakło piosenek, tańców i przedstawień teatralnych, a wszystko to dla ukochanych rodziców. Oczywiście były również kolorowe prezenty dla Mamy i Taty.

Organizatorzy zadbali, aby każdy z uczestników znalazł na festynie coś ciekawego dla siebie. Szczególnie zadbaliśmy o atrakcje dla najmłodszych, dla nich przygotowaliśmy loterię fantową, kolorową garderobę, kącik plastyczny, stanowisko sportowe oraz malowanie „wesołych buzi”. Przygotowaliśmy również stanowisko do zabaw bańkami mydlanymi. Wszyscy radośnie bawili się w robienie wielkich, tęczowych baniek – zarówno dorośli jak i dzieci.

Atrakcje te mogliśmy przygotować dzieki naszemu głównemu sponsorowi - Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, reprezentowanej przez Panią Prezes Elżbietę Krzan. Spółdzielnia od wielu lat wspomaga nas w organizacji festynu. W tym roku z okazji 60-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej dodatkowo ufundowano nagrody dla uczestników festynu,którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o spółdzielni.

Nasza „Kawiarenka pod modrzewiem” serwowała gościom ciepłe i zimne napoje. W menu, jak co roku, królowały pyszne wypieki mam naszych przedszkolaków, za które serdecznie dziękujemy i pączki- specjalność naszej kuchni. Rodzice zadbali o to, aby nie zabrakło kiełbasek z grilla. Podczas Festynu Rodzinnego w Bajkowym Przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs pt. „Optymistyczny Kapelusz”. Mamy wykazały się wielką kreatywnością i stworzyły fantazyjne kapelusze. Jury w składzie – p. Elżbieta Wierzyk – dyrektor przedszkola, p. Małgorzata Młynarczuk, p. Dorota Galicka – nauczyciel, przyznało następujące nagrody:

  • I miejsce – p. Koleta Politacha
  • II miejsce – p. Kamila Nicieja
  • III miejsce – p. Dominika Plizga

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do dalszej współpracy. Wszystkie mamy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Kolejną niespodzianką dla dzieci była zagroda z alpakami. Przedszkolaki mogły pogłaskać i nakarmić je smakołykami Wszystkie nasze optymistyczne rodziny mogły miło, aktywnie i kreatywnie spędzić sobotnie przedpołudnie w naszym bajkowym ogrodzie.

Dochód uzyskany podczas festynu zostanie przekazany na rzecz Rady Rodziców. Pragniemy podziękować naszym sponsorom, którzy wielokrotnie już wspierali nas finansowo i rzeczowo w organizacji Festynu Optymistycznej Rodziny - Spółdzielni Mieszkaniowej W Świebodzicach oraz Rodzicom naszych przedszkolaków.

W imieniu wszystkich naszych dzieci i personelu dziękujemy serdecznie za wspomaganie naszych przedsięwzięć i uczestniczenie w naszym przedszkolnym życiu.

zapraszamy do galerii