W trakcie poszcególnych wizyt aspirant Wojciech Plizga rozmawiał z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci zarówno w przedszkolu, jak i poza nim.
Pan policjant wyjaśniał przedszkolakom, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola - radził, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, a także co należy zrobić podczas spotkania z psem. Policjant tłumaczył dzieciom, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, do kogo zwracać się w razie potrzeby o pomoc. Uświadamiał także dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych.

Podczas ostatniej wizyty dzieci oglądnęły film edukacyjny oraz otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji, gdy obca osoba próbuje je zaczepiać. Dzielnicowy przypomniał również numery alarmowe oraz sposoby i sytuacje, w których należy z nich korzysta.

Temat bezpieczeństwa często jest poruszany podczas zajęć i zabaw w naszym przedszkolu, dlatego też dzieci aktywnie i spontanicznie uczestniczyły w rozmowie z panem policjantem, chętnie dzieląc się swoja wiedzą.