Tegoroczne działania na rzecz naszej planety odbywały się pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".

"Sprzątanie Świata" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W piątek przedszkolaki zaopatrzone w rękawiczki i worki podjęły się oczyszczania najbliższego im otoczenia. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zostały podzielone na grupy. Bacznym okiem zaglądały w różne miejsca i ku ich zaskoczeniu znalazły nie tylko papiery, worki ale mnóstwo butelek plastikowych i szklanych pozostawionych przez dorosłych.

Przedszkolaki w ciągu pobytu w przedszkolu uczą się ochrony środowiska, wyrabiane są w nich nawyki oszczędności energii, wody, wykorzystywania nieużytków, ochrona fauny i flory. Ale ważne jest byśmy jako dorośli stanowili dla nich wzór, by czerpały pozytywne doświadczenia, bo to od nas uczą się prawidłowych zachowań.

Dzieci zebrały kilka worków śmieci, które zostały złożone w śmietniku. To działanie rozpoczyna kolejną edycję Ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", w którym cała społeczność przedszkola bierze aktywny udział.

 

zapraszamy do galerii